| anonim_4396 a întrebat:

Am o amenda pentru viteza din luna februarie si trebuie sa-mi refac luna asta buletinul pentru ca a expirat si nu pot sa ies din tara. Intrebarea mea este:
Este vreo problema cu acea amenda cand ma duc sa refac buletinul?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Preschimbarea cartii de identitate nu are legatura cu amenda dar s-ar putea sa fii amendat pentru ca nu ai preschimbat-o inainte de expirarea termenului de valabilitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are legatura amenda insa te vei lovi cu alte ocazii de ea