| mitici007 a întrebat:

Daca mi a expirat buletinul si ma duc sa l schimb o sa platesc o amenda? E expirat cam de o luna.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de functionarul de la SPCLEP, intarzierea se amendeaza de la 40 lei la 80 lei. Numai bine!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de functionarul de la SPCLEP, in mod normal intarzierea se amendeaza de la 40 lei la 80 lei. Numai bine!

| silvershark a răspuns:

Gasesti aici actele necesare obtinerii cartii de identitate: http://www.somara.ro/index.php/actepersonale/ci

| Biank_8453 a răspuns:

Nu platesti nici o amendawinking

| leighton a răspuns:

In general nu se plateste dar legea spune ca ar trebui

| Emmanuell a răspuns:

Am avut un verisor care acum recent si-a facut buletinul are 16 ani nu l-a facut la 14 deoarece era plecat din romania.si n-a platit nici o amenda.deci presupun ca nici tu n'ar trebui sa platesti