| Wdcefv a întrebat:

Am o intrebare urgenta. Vreau sa depun plangere la politie si nu stiu exact cum sa fac.Am 14 ani.Acum sa va povestec ce s-a intamplat.Eram la dig cu o prietena si au venit doi baieti care fac probleme de mult timp. Unul din ei a intrat in apa unde eu eram deja si la inceput a incercat sa ma inece in joaca apoi mi-a desprins sutienul si a inceput sa ma mangaie pe sani si se agatase de mine.Erau mai mult baieti prieteni de ai lui care se uitau. Unii il rugau sa inceteze dar mai mult stateau si se uitau.Pana la urma a sarit un baiat mai mare in apa dupa el si eu am reusit sa ies din apa.Cred ca a facut asta ca razbunare pentru ca in iarna nu m-am pus cu el.Ar trebui sa reclam la politie? Cu ce se alege baiatul dupa ce zic la politie? Nu vreau ca parintii mei sa afle.As avea martori pe prietena mea iar unul din baieti i-a dat cerere pe facebook prietenei mele dupa incident.Ma gandesc ca daca vorbesc cu el o sa fie de partea mea. Daca nu ce ar trrbui sa fac? Multumesc mult daca ati citit.

7 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Din pacate legile sunt facute cam prost. Nu ai ce sa reclami...ca ti-a atins sanii...mai mult nu ai ce sa spui. Plus ca nu va pati nimic. Poate spune ca ai vrut, ca a fost din greseala, ca a fost un pariu etc.
Parerea mea este ca mai bine le povestesti parintilor, unor veri mai mari, unchi...frati, nu stiu, pe cine ai si tu mai mare.

| Lawliet14 a răspuns:

Mergi la politie!

| Prezidentul a răspuns:

Du-te la politie si intreaba. Ei te vor ajuta, nu conteaza daca ai sub 18 ani. Iti trebuie doar buletinul ca sa depui o declaratie. (CNPul.)

Insa, trebuie sa te gandesti ca daca il raportezi politia va lua parerile ambelor parti. Adica, s-ar putea sa va puna pe aman2 in aceiasi camera ca sa va puna intrebari.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai cred ca daca faci cerere la politie ai tai or sa afle sigur. Iti recomand sa faci o reclamatie la politie. Acum cum crezi si tu. Poti sa l sperii ca o ai depus deja o reclamtie pentru hartuire sexuala. Are sa se linisteasca.

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

Nu știu exact daca o sa plătească mare lucru la poliție (o amenda de vreo 200 de lei pentru hartuire) dar ma gandesc ca daca o sa primească amenda asta o sa se razbune mai rău pe tine si o sa te loveasca pentru ca oamenii de tipul asta nu au niciun Dumnezeu,mai bine vorbesti cu un prieten de al tau sa il bată de fata cu tine si asa o sa-l umilesti,doar asa se învăț minte băieții de tipul asta, daca nu are cine sa-l bată mai bine iti iei un spray lacrimogen si il aranjezi chiar tu, nu trebuie sa iti fie frica cand il folosesti, daca ii dai doar un PUf e aranjat, dar ai grija sa nu intri in raza spray-ului ca o sa privatizare amândoi pe jos laughing multă bafta! Sper sa reusesti :*

| fatacaciocolata a răspuns:

Buna. Iti spun din propria experienta sa apelezi fara frica la politie pentru. Ca poti patii si mai rau de atat. Asta e doar inceputul. Anunta ti parintii spune le ce se intampla deoarece mai devreme sau mai tarziu tot se va afla si ai tai se vor supara pe tine ca nu ai avut incredere sa le spui. Politia va avea grija de ei, amenda, restrictie ( sa nu se mai poata apropia de tine) sau inchisoare.

| DenissaStyles a răspuns (pentru fatacaciocolata):

Inchisoare pentru ce? Pentru ca i-a atins sanii? straight face Mai mult de o amenda nu prea are ce sa-i faca.winking ganditi si voi logic data viitoare. :*