| 5IrOK a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un pistol airsoft de calibru mic....nu sa trag dupa oameni pe afara doamne fereste.....sa il tin in casa daca se intampla ceva..sau.
INtrebarea mea este daca am nevoie de permis port-arma sau il pot tine fara?
Funda promit!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai nevoie de permis de port arma, doar sa ai varsta de 18 ani.

4 răspunsuri:
| rauzan94 a răspuns:

Ca sa tii arma in casa sau pe afara iti trebuie acte pentru pistol

| al3exyo a răspuns:

Pentru airsoft nu iti trebuie permis!

| CosmynelYo99 a răspuns:

Da ai nevoie de un permis de port-arma, depinde si ce fel de pistol vrei in general iti trebuie permis chiar daca e airsoft.

| zipmedia a răspuns:

"Conform legislatiei in vigoare nu aveti nevoie de permis port arma pentru replici airsoft. ATENTIE! Legea pedepseste orice act de intimidare, vatamare sau abuz cu ajutorul unei arme, indiferent daca este o arma airsoft sau una reala cu glont."
sursa: http://www.airsoft-cluj.ro/utile/intrebari-frecvente-html.html#21