| stefy9175 a întrebat:

Buna,TPU!
Astazi,am primit mai multe mesaje pe Instagram de la un cont fake ce susținea ca eu am facut sex cu mai multe persona(eu avand 13 ani) si ca daca ma prinde cu grupul de prieteni pe strada ma violează.
Nu stiu daca sa le spun părinților.In cazul in care merg la politie, credeți ca aceștia vor face ceva? Mesajele primite sunt atat injuraturi, cat si amenintari.Va rog frumos sa ma ajutați cu un raspuns

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune-le parintilor si acestia sa faca plangere penala pentru amenintare.

| Georgexyz99 a răspuns:

Cred ca e smardoi doar pe internet dar in realitate tremura chilotii pe el...

| proserpina22 a răspuns:

Du-te direct si le spune parintilor. Politia le face ceva daca parintii tai depun plangere, sunt mesaje foarte grave si trebuie neaparat implicarea politiei pentru siguranta ta. Plus ca ei o sa afle si de la cine ai primit mesajul prin localizarea telefonului. Nu este de gluma, te rog sa nu te rusinezi si sa actionezi pentru binele tau!