| NoNameJunior a întrebat:

puppy dog eyes
am tot auzit despre chestia cum că pe 21 decembrie ar fi sfârşitul lumii. ştiu ştiu,o să primesc răspunsuri în genul,,crezi numai în prostii"sau,,numai Dumnezeu ştie",dar vreau să ştiu şi părerea voastră.
deci,cred că aţi auzit de uraganul Sandy,nu? cică ar fi distrus totul în cale,şi că după asta va urma ca întreaga lume să fie distrusă.ori printr-un cutremur, ori din cauza unui uragan. vreau să îmi răspundeţi la următorele întrebări:
1. după părerea voastră, cum ar fi cel mai bine să reacţionăm?
2. credeţi că va veni un,, fenomen"de genul acesta?
3. cei care au animale, cum le pot ajuta în situaţiile astea?
dau fundă. fără răspunsuri la mişto straight face

Răspuns Câştigător
| Anime1000 a răspuns:

Chestia asta cu sfarsitul lumii a venit de la Maiasi. Nu cred in asa ceva dar o sa-ti raspund la intrebari. 1. Sa nu ne panicam si daca va veni sfarsitul, asta este cum sa-l opresti? 2. Nu deoarece sunt tehnologii si tehnologii care ar putea opri un asemenea fenimen. 3. De animale nu stiu sa le dai drumul, oricum alearga mai repede decat oamenii.

22 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

"Ciclon tropical este o furtună în formă de vârtej, care se formează într-o zonă depresionară tropicală de la suprafața oceanelor.", http://ro.wikipedia.org/wiki/Ciclon_tropical deci, nu are cum sa distruga toata lumea, chiar daca ar fi mai multi, in mai multe parti.

Exista tot felul de supozitii, insa cei de la NASA spun ca nu sunt adevarate. Cand afirmi ceva, trebuie sa dovedesti, nimeni nu a dovedit nimic, asa ca, relaaaax. :)

| Dariusuu a răspuns:

Nu va veni sf lumii de fapt nu pe 21 ci cand vrea Dumenzeu.

1Orice ti s-ar intampla nu intra in panica, fenomenul trebuie sa treaca pana la urma.

2 Desi ma indoiesc ca va fi ceva.

3 De ce ai vrea sa ajuti doar animalele?
Daca poti da o mana de ajutor oriunde, unde e nevoie.

Nu fi ingrijorat/a nu se intampla nimic inca. Nu pe 21.

| NoNameJunior explică (pentru Dariusuu):

3. nu NUMAI animalele.dar totuşi, dacă prin absurd ar fi ceva, aş vrea să îmi protejez şi animalele, pentru că le iubesc enorm happy.
mulţumesc pentru răspuns!

| Dariusuu a răspuns (pentru NoNameJunior):

Placere mea

| KaJaSo a răspuns (pentru Dariusuu):

Draga Dumnezeu ne-a creat pe noi din Iubire si Dragoste iar Dumnezeu niciodata nu va vrea sfarsitul lumii am spus si o mai spun odata ca aceste chestii sunt spuse doar ca sa te tine ocupat fara a-ti vedea de viata ta...ei se inbogatesc iar noi stam si batem pasul pe loc ca vine ''sfarsitul lumii'' si degeaba ne-am mai pune putin roz in viata noastra...

| FadetoBlack a răspuns:

Trăim şi vedem.

| BloodyLips a răspuns:

Eu am murit pe 21, credeti-ma sunt moarta! sa nu va indoiti nici o secunda, da?

| gellalbie4ever a răspuns:

1).
Nu trebuie sa reactionezi asa, din tot ce ai spus tu mai sus inspiri deja teama cu toate parerile acelea deoarece:
1).Da a fost un uragan foarte mare da o sa mai fie si altele dar dupa parerea mea ceea ce ai auzit e doar un zvon si sa nu uiti ca asa au mai sus si in 2000 ca e sfarsitul lumii si in 2010 asa ca nu ar trebui sa te preocupe asta mult.
2).
a).Cel mai probabil sfarsitul lumii va veni pete 7miliarde de ani cand soarele va muri epuizandu-si resursele de heliu si alte carbon si va inceta sa mai lumineze transformandu-se intro stea mai mica care va stralucii precum : pluto numindu-se '' Mica Alba"
b). Cand galaxsiile Andromeda si Calea Lactee(galaxsia noastra) se vor ciocnii formand o galaxsie noua cel mai probabil peste 100 miliarde de ani.
Dar asta se va intampla cand deja tu, adica noi, vom fii pe lumea cealalta!
3).
Si da animalele stiu dinaintea unei catastrofe ce se va intampla acestea pleaca toate sa se adaposteasca de potop cele libere evident vor pleca pe munti etc.iar cele de casa se vor ascunde sub pat s-au vor cere afara cu 1 ora mai devreme incepand eventual sa planga sau printr-un alt mod sa te convinga ca ceva rau va urma gen:sa fie ispaimantate de orice zgomot minor la care de obicei reactioneaza normal sau vor incerca sa fuga din casa eventual sa se arunce de la geam (daca stai la bloc).
Si mai sunt o sumedenie!
In plus oamenii de stiinta presupun acest lucru de aici toate lumea crede ca totul e real si nu este de gluma, adica sa fim seriosi daca chiar ar veni sfarsitul lumii crezi ca toata lumea ar fi ok, ar fi in haos total deoarece putini sunt cei care reactioneaza normal gandindu-se ca exsista Dunmezeu si mult mai multi care incearca sa se "salveze"

| Julyanne a răspuns:

1.Sa ne pazim pentru ca nimeni nu stie cu adevarat ce se va intampla.
2.Nu prea cred...
3. Daca chiar se intampla, si chiar iubesti acel animal ori il ascunzi unde te ascunzi tu, ori mori impreuna cu el.

| andreeactin2002 a răspuns:

Nu se stie niciodata!

| amyana00 a răspuns:

Buna! 1. sa nu ne panicam. 2. Da. Va venii si nimeni nu il poate impiedica, datorita pacatelor din lumea aceasta 3. nu stiu

| Adelina9990 a răspuns:

Nu am muriiit!laughing

| Deea157 a răspuns:

1. Sa nu ne panicam deloc, 2. Nu cred!, 3.Nu stiuwinking

| fanat1c a răspuns:

Hey am un raspuns pentru tine:

1.Sa nu ne panicam ce o fi pana la urma va fi nici nasa nu poate opri un lucru facut de Dumnezeu!

2. Fenomene de genul asta pot veni dar in orice caz nu atat de grav!

3.Cei care au animale le iau dupa ei pentru ca ei sar pute-a sa de ghideze unde e mai bine!

Atata amm de spus.

| DixxieMdl a răspuns:

Eu dau un raspuns pentru toate intrebarile : Sunt in 2014 LUNA MAI si nu s-a intamplat nimic

| KaJaSo a răspuns:

Nu vine nici un sfarsitul lumii... Acestea sunt doar aberatii ca lumea sa isi indrepte atentia catre aceasta aberatie fara sa se mai gandeasca la viata lor aceste aberatii nu sunt publicate degeaba suntem in 2013 si unii inca mai cred in zana maseluta deci va rog frumos

| NutellaLover1 a răspuns:

Uite ca pana la urma a trecut 21 si tot nu s-a intamplat nimic...raspunsurile: 1.nu ar trebui sa te panichezi pentru ca oricum nu il poti opri, 2.nu prea cred in fenomene de genu pentru ca oricum Dumnezeu nu a creat lumea pentru a o distruge, 3.la animale le poti da drumul pentru ca ele alearga mai repede decat oamenii si poate se pot salva.aceasta e parerea mea. sper ca te-am ajutat. happy

| Eduard3140 a răspuns:

1.sa nu facem panica mare...2nu fa fi nimic pentru ca dumnezeu a creat pamintul nu ca pe urma sal distruga...3.de animale nu stiu

| MyhneaBoySAUmyhneaMAN a răspuns:

A trecut 21 nu s-a intamplat nimic

oamenii ai zis ca va veni sfarsitul lumii va veni deoarece li s-a term maiasilor calendarul dar eu cred ca asta inseamna inceputul unei noi ere

| BorzaAndrei a răspuns:

In primul rand si eu credeam ca va veni sfarsitul Lumii, dar sa fim seriosi si daca venea, si daca nu venea tot acelasi lucru era.1. Daca ar fi venit nu aveam unde sa fugim.2.Nu cred ca un uragan ajunge din America pana in Romania.3. Daca oamenii mureau, si animalele tot la fel. Funda?

| dary1 a răspuns:

La prima intrebare. Cred ca voi fi mort atunci si nu zic prosti.A doua intrebare.Ieu zic ca va cadea foc din cer.Atrea intrebare.Eu zic ca le poate pune in casa.