| Alexandraseia77 a întrebat:

Revin cu o intrebare.
Daca nu ai 10 clase nu poti sa dai de permis?

Răspuns Câştigător
| Daniel987 a răspuns:

Poti da de permis si fara nici o clasa, Nu se va aproba acesta lege pentru ca mie poate imi place sa conduc si vreau sa ma fac tirist si am 4 clase, imi privatizeaza dreptul la munca! Exista multi oameni care lucrează ca șoferi si nu au 10 clase, ce le va face? Le va lua permisul?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala nu contine o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie, asa ca poti obtine permisul de conducere daca esti apt fizic si psihic si reusesti la examinare, indiferent de ce studii ai.

| Nimeni10 a răspuns:

Cea mai penibila lege, atâta timp cât ești apt din punct de vedere medical si știi sa scrii si sa citești poți da