| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Stie careva daca cei de la frecventa redusa primesc bani de liceu?big grin

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bani de liceu primesc doar elevii de la cursurile de zi, conform HG 1488/2004, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART.1.Se aprobă criteriile şi cuantumul sprijinului în cadrul Programului naţional de protecţie socială "Bani de liceu" pentru elevii care urmează, la cursuri de zi, liceul sau învăţământul profesional - şcoala de arte şi meserii şi anul de completare, program care constă în acordarea unui sprijin financiar lunar din sume alocate de la bugetul de stat."

| Mytsaa a răspuns (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Potrivit HG nr. 1488/2004 privind aprobarea criteriilor si a cuantumului sprijinului financiar in cadrul, sprijinul financiar lunar de 180 RON va fi acordat solicitantilor care au indeplinit criteriile prevazute de HG nr. 1488/2004 si au avut un venit brut lunar pe membru de familie, realizat in ultimele trei luni anterioare depunerii dosarului, de maximum 150 de lei", informeaza Ministerul Educatiei.
Cred ca numai cei de la cursurile de zi. Cauta HG nr. 1488/2004 si te lamuresti.

| Bogdanel91 a răspuns:

Primesc, primesc... nu numai bani. si cadouri laughing

| Mytsaa a răspuns (pentru Bogdanel91):

Era o intrebare, nu un subiect de luat la"misto"happy