| EmilTraian95 a întrebat:

Buna TPU vreau sa infiintez o echipa de fotbal la mine in cartier care sa o inscriu in liga 5 la amatori. De ce am nevoie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la Directia Judeteana pentru Sport si Tineret din judetul tau si o sa afli toate detaliile necesare.

| EmilTraian95 explică (pentru Ioandelasal):

Prea curand nu pot ajunge la Alba Iulia ca sa pot face asta macar ceva minimal sa stiu cam in orincipiu de ce am nevoie nu stii sa ma poti ajuta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru EmilTraian95):

N-am avut deloc tangente cu infiintarea unei echipe de fotbal, asa ca nu stiu detaliile necesare. Cauta pe internet sau asteapta, poate cineva de aici, care a participat la infiintarea unei echipe, va vedea intrebarea ta.

4 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Pentru asta îţi va trebui de la primărie aprobare, sau poţi suna sau merge la primărie să întrebi care sunt actele şi care este procedura pentru înfiinţarea unui club de fotbal, şi evident vei porni de jos şi echipa va promova în 5 ani de zile în liga 1 etc.
Ioandelasal te va lămuri cu tot ce ai nevoie acte etc.
PS: Să mă faci şi pe mine fotbalist dar profesionist! Atacant big grin

| EmilTraian95 explică (pentru Anonimuserr):

Pot sa treaca si 10 ani si clar nu promovam nici in liga 4 laughing dar merci raspunsul tau mi-a facut ziua mai buna,