| lenesoi a întrebat:

Buna tuturor eu am terminat acuma cl a-x-a profesionala la mecanica auto iar acuma cl xi-a fac sem unu pana in ianuarie si sem doi parca o luna asa am inteles nu se stie sigur.as vrea sa stiu daca se poate lua un somaj ceva dupa ce termin si clasa a xi-a. scuzati categoria ca nu stiam exact la care trebuie sa aleg. fara mistouri va rog.

Răspuns Câştigător
| petronela17 a răspuns:

Alea 6 luni le vei face practica; a un service auto unde vei invata mai multe despre meserie si vei primi un mic salariu 250 de lei sau cam asa ceva, iar dupa expirarea termenului vei fi angajat la service si vei primi calificare la locul de munca, si salariul ti se va mari, la fel ca orice angajat din service