Întrebare recomandată | MadalinaMadyy78 a întrebat:

Buna tuturor, sunt intr-o situatie extrem de dificila si am o stare de nedescris si anume eu pe data de 15.08 voi avea cununia civila insa pe data de 16 am traseul la scoala de șoferi am vorbit cu instructorul mi-a spus ca actele nu trebuie schimbate permisul(daca il voi avea) va fi pe numele parintesc si il voi putea schimba după aceea. Problema grava este ca nu voi avea buletin cand dau traseul nu este gata pana atunci abia in 15 il fac si dupa o saptamana vine. Va rog sa ma ajutati vreau raspunsuri cat mai concrete si adevarate pentru ca e ceva delicat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sustii testul practic pentru permis, la scoala de conducere nu sustii examen pentru acesta.
Amana depunerea actelor pentru CI noua pana dupa sustinerea testului practic, nu este nici o problema daca le depui in data de 17.08.

| Lioana a răspuns:

Buna Madalina!
Cererea pentru cartea de identitate nu e nevoie sa o faci chiar in ziua casatoriei. Ai termen de 15 zile pentru depunerea ei.
Daca nu e urgent pentru tine sa obtii permisul, ai putea amana proba pe urmatoarea ocazie si atunci ai obtine permisul direct pe numele nou.