| cristi_8283 a întrebat:

Bună ziua, am 17 ani si am traversat neregulamentar si o masina m-a izbit..am fost la spital si nu am nimic, ce credeti ca ar trebui sa se intample acum la politie?

5 răspunsuri:
| udrescuf a răspuns:

Daca soferul face raclamatie poti primi o amenda, dar daca treceai pe o trecere de pietoni putea primi dezpagubire (bani). Deci nu se intampla nimic.

| Salontanul a răspuns (pentru udrescuf):

"dezpagubire" vine de la "dezmembrari"? Sau ai vrut sa zici "despagubire"?

| udrescuf a răspuns (pentru Salontanul):

Despagubire.

| Salontanul a răspuns (pentru udrescuf):

OK.

| cristi_8283 explică:

Deci nu-i fac eu masina nu? Şi menționez că soțul femeii care m-a luat inainte a sărit la bataie la mine şi mă jignea, ce se intampla daca depun eu plangere? Fiind minor