| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat un telefon, smartphone de la cineva si mi-am dat seama ca acesta este furat. Se poate ca sa il detecteze politia sau ce se poate intampla daca il folosesc? Cum as putea sa ma scap de el? Tin sa precizez ca telefonul este furat din magazin, si avea poze in el din magazin când era expus...

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Tu esti cumparator de buna credinta. http://legeaz.net/......e-posesiei

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Da, dar eu nu am acte la el... Mai am numarul de telefon de la cel care l-am cumparat. daca o sa am prrobleme o sa il dau.

2 răspunsuri:
| CosminLeanca a răspuns:

Nu are ce sa iti faca nimeni nimic, tu esti cumparatorul de drept.
Dar pentru siguranta dai resetari din fabrica.