| anonim_4396 a întrebat:

Anul aceasta termin liceul si as vrea sa ma inscriu la scoala de politie. As vrea sa stiu un singur lucru, daca o sa ma inscriu anul viitor, o sa imi mai trebuiasca foaia matricola? Am medii cam urate pe primul semnestru.
Multumesc!

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este OBLIGATORIE prezentarea Foii Matricole în original/copie legalizată, indiferent în ce an te vei înscrie!

Vezi detalii în pag. 2 de la linkul :
http://www.scoalapolitie.ro/ADMITERE/Anexa_2c_fisa_inscriere.pdf

Vezi alte detalii pe pagina oficială :
* La Câmpina - http://www.scoalapolitie.ro/

* la Cluj - http://www.scoalapolcj.ro/

Toate cele bune.

| kiri11 a răspuns:

Poti afla aceste informatii pe pagina oficiala a scolii mai mult ca sigur. De obicei pentru politie stiam ca este importanta nota purtarii si cea a materiei de istorie.

| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Nu prea i intereseaza pe ei media trebuie sa ai media generala la purtare ( toti anii ) minim 8. La septimiu muresan vreau sa merg in cluj si eu la anul.

| anonim_4396 explică (pentru xXxXxCataxXxXx):

La purtare am numai 10, ma refeream la celalalte medii.

| xXxXxCataxXxXx a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este nimic legat de istorie big grin doar purtarea nu i intereseaza ce note si medii ai avut in rest m-am interesat eu. o sa dai examen din romana ( gramatica adica clasele 5-8 ) si probele fizice

| anonim_4396 explică (pentru xXxXxCataxXxXx):

Multumesc, stiam de profele fizice si cele gramaticale. Doar foaia matricola ma interesa, am gasit diferite articole pe net.