| anonim12059393939393939 a întrebat:

Buna ziua,daca am facut un an de postliceala,de buget,pot sa ma inscriu de asemenea la o facultate tot la buget? Stiu ca am dreptul doar odata la buget dar asta in cazul invatamantul superior de licenta, postliceala nu e invatamant superior, dar mi-ar placea sa imi confirme cineva care cunoaste, multumesc frumos anticupat

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti, prevederea este doar in invatamantul superior, respectiv poti face doar o singura facultate pe loc bugetat.
La invatamantul preuniversitar nu exista o asemenea prevedere.