| catalin09023 a întrebat:

Buna ziua,

De curand mi-am achizitionat o masina, adusa din strainatate, la care am pus numere rosii (primind autorizatie de circulatie provizorie).
Acum urmeaza sa merg la RAR cu masina, problema este ca nu imi mai gasesc autorizatia de circulatie provizorie, nu stiu ce am facut cu ea.
Mentionez ca in rest detin toate actele.

Este necesara pentru efectuarea RAR-ului respectiva hartie?

Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La RAR nu are importanta ca ai sau nu autorizatia respectiva dar pe drum, daca te opreste politia si iti controleaza actele, vei fi amendata pentru lipsa acesteia.

| darrio2007 a răspuns:

Nu are treaba RAR-ul cu asa ceva. Doar Politia, daca vei fi oprit in trafic. Se lasă cu amendă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, dar e necesară să nu iei amenda.