| Kenny12345 a întrebat:

Dacă am fost implicat într-un accident și am dreptul de a conduce și conduc în altă țară ce pot păți?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ti-a fost suspendat dreptul de a conduce poti conduce legal, atat in Romania, cat si in alta tara.

| Kenny12345 explică (pentru Ioandelasal):

Mi-a reținut permisul dar nu e suspendat

| Kenny12345 explică (pentru Ioandelasal):

Procesul e încă la poliție e în curs

| suntserios a răspuns (pentru Kenny12345):

Cu dovada nu poti conduce decat pe teritoriul Ro

| Ioandelasal a răspuns (pentru Kenny12345):

Deregula retinerea permisului inseamna si suspendarea dreptului de a conduce.
Se poate sa primesti dovada cu drept de a conduce si cu aceasta poti conduce in Romania, pe perioada de valabilitate a acesteia, dar nu poti conduce legal in strainatate.

| ioana748 a răspuns:

Poate daca ai carnet si pentru tara respectiva.
Cu dovada nu ai cum.

| LisaJulie a răspuns:

Cum sa fi implicat intr-un accident și mai poți conduce?

| vatadezahar24 a răspuns:

Daca ai permisul reținut normal ca nu poți conduce în alta țară