| camytza09 a întrebat:

Bună ziua,
Eu locuiesc în Londra iar iubitul meu este Canadian.Aș dori să știm de ce acte avem nevoie pentru a ne căsători si unde trebuiesc depuse.
După căsătorie vrem să ne stabilim in Canada dar nu știm ce trebuie făcut
Unde am putea depune actele și ce acte sunt necesare și cât durează procesul de așteptare.
Aștept răspunsuri

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Incepi de aici:
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp
Eu locuiesc in Canada si m-am casatorit cu o fata din Romania.
Acum cred ca trebuie sa va casatoriti si dupa el trebuie sa te sponsorizeze pe tine. La mine (in 2001) a durat ceva gen 7-8 luni. Lucrurile se schimba in permanenta.

1 răspuns:
| Țoglă a răspuns:

InquireWitin ți-a dat răspunsul bun.
Nu uita să-ți înveți copiii românește.