| Mihail01Johan a întrebat:

Buna Ziua, exista vreo șansă în care as putea să-mi schimb permisul de conducere daca ar fi sa plec în străinătate și să se întâmple un sa schim primul meu permis de conducere din tara mea natală, daca... da! Atunci cam care ar fi procedurile pentru a schimba un permis de conducere sau cu cine as putea sa vorbesc despre schimbarea unui permis de conducere, aștept cu nerăbdare răspunsurile Dumneavoastră, Va Mulțumesc Frumos!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te stabilesti in strainatate permisul de conducere roman se preschimba cu permis de conducere din tara in care te stabilesti, conform legislatiei din acea tara, nu se preschimba in Romania.
In Romania se preschimba doar permisul de conducere obtinut in strainatate, bineinteles daca te stabilesti/reintorci in Romania.
Asa fiind nu cred ca poate sa-ti dea cineva un raspuns concret, mai ales ca nici nu indici tara in care vrei sa te stabilesti si detaliile sunt diferite de la o tara la alta.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu pleci definitiv, nu trebuie să îl preschimbi.