| zizinapadelamunte a întrebat:

Ieri am avut un mic accident de masina.Dupa accident am fost la politie sa declar cele intamplate. In timp ce completam declaratia si politistul verifica actele, s-a constatat ca itp-ul expirase de o luna. Mentionez ca nu sunt propietarul masinii, eu conducand-o doar in seara respectiva. Talonul a ramas la cei de la Biroul Rutier pana ce masina va trece verificarea RAR.acum vine intrebarea, la RAR trebuie sa fie prezent propietarul, cel care a produs accidentul sau orice alta persoana?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Oricare, poate fi si bunica

| zizinapadelamunte explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Si dupa ce RAR-ul a facut verificarea tehnica, mai e necesara si una la un ITP autorizat?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru zizinapadelamunte):

Esti de ras. Un ITP RAR e cel mai valabil din toate, nu mai faci nimic. Asta e procedura cand expira, se considera ca ei fac un ITP mai riguros. RAR dau autorizatiile de funct la toate statiile ITP.

| zizinapadelamunte explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Multumesc de informatii. Nu stiu de ce consideri ca sunt de ras din moment ce nu stiu. Eu am incercat doar sa aflu si atat.