| Albert430 a întrebat:

Buna ziua, in urma cu 4 zile am facut o usora tamponare auto, eu fiind vinovatul. Celalalt autovehicul nu avea asigurare auto. In acest caz nu ar trebui el sa suporte cheltuielile? Deoarece circula fara RCA

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, tu va trebui sa suporti cheltuielile, fiind vinovat de producerea tamponarii si probabil vei fi amendat.
De asemenea si celalalt sofer va fi amendat pentru lipsa asigurarii RCA.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

El o să plătească amenda că nu avea RCA, dar paguba o plătește vinovatul