| Badaio11 a întrebat:

La mine in bloc fiecare si-a construit la subsolul blocului, boxa dupa propriul plac, dupa ce am intrebat vecinii detinatori de boxe cum au procedat pentru amenajarea respectivei boxe, acestia mi-au raspuns ca pur si simplu si-au ales un loc care sa nu blocheze accesul la subsol si s-au apucat de amenajarea boxei. Dupa ce am discutat cu un meserias, am ales un loc, iar acesta m-a ajutat cu amenejarea boxei. Dupa o scurta perioada, m-am trezit cu presedintele asociatiei la usa, atragandu-mi atentia ca trebuia sa fac o cerere catre acesta, sa imi dea acceptul pentru amenajarea boxei. Am decis sa ma conformez, In luna Noiembrie 2018 am depus respectiva cerere. Pana astazi 06.03. 2019, nu am primit nici un raspuns la cererea mea. In urma cu doi am fost incarcat abuziv la intretinere, dupa nenumarate sesizari, nu am primit raspuns, iar dupa un an de asteptare, am depus plangere penala la politie. Dupa ce politia l-a chemat la audieri, s-a speriat si a rezolvat reglarea la intretinere, la urmatoarea plata a acesteia. Referitor la amenajarea boxei, nici unul dintre vecini nu detine o astfel de aprobare, din partea lui, ori a asociatiei. Ce este de facut cu acest individ, care se considera un mic " Dumnezeu " si procedeaza cum doreste cu locatarii din bloc, in speta expusa, cu mine?

Va multumesc foarte mult!

Cu respect,
Adrian B

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai depus cererea asa ca tu ai facut ce ti-a spus, asa ca vezi-ti de treaba si amenajeaza-ti boxa.
Daca te mai tracaseaza spune-i ca o sa-l reclami la compartimentul/persoana de la primarie care se ocupa de asociatiile de proprietari.