| Catalin18Mh a întrebat:

Bună ziua, o întrebare scurtă și la obiect, pot cultiva canabis acasă ca și scop medicinal?!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se poate, DOAR DACA daca esti grav bolnav si ai autorizatie speciala de la Ministerul sanatatii, pentru cateva plante, cu control lunar din partea autoritatilor.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti fara o autorizatie, fapta ar constitui infractiune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce stiu eu canabis nu e legalizat sub nicio forma in Romania. Doar ceva medicamente derivate

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Si ce e mai grav ca acum se discuta legalizarea in scopuri terapeutice iar in comisia aia e unul singur care are habar despre ce e vorba si nu e vindut la Big Pharma. Sa fim seriosi, utilizarea cannabisului in scopuri terapeutice atinge o industrie de mii si mii si mii de miliarde de dolari...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se spune în scop iar nu ca și scop.
Nu poți, este ilegal.

| johnnny123 a răspuns:

În calitate de ce cultivi canabis în scopuri medicinale? Deții o companie farmaceutică? Ai un sistem legal de distribuție?

Crezi că poți convinge un judecător că ți-ai făcut cultură de canabis pe balcon pentru a ajuta bolnavii de glaucom?

| Catalin18Mh explică (pentru johnnny123):

Sunt bolnav de epilepsie

| Bozgi200 a răspuns:

Îți trebuie la acte de nu încapi de ele...și o să ai controale în fiecare luna