| DoubleCO a întrebat:

Pe 17 sepembrie am avut proba practica a examenului auto pe care am picat-o. Pe 7 octombie am dat proba teoretica iar pe 17 trebuie sa dau din nou proba practica si am o nelamurire. In momentu cand eu am picat proba practica noua lege nu intrase in circulatie comforma careia nu trebuie sa mai dau din nou sala iar la 15 zile pot da din nou orasul (cu dovada relizarii celor 3 sedinte de condus), acum eu tot trebuie sa aduc dovada aceea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Modificarea adusa Ordinului 268/2010 a intrat in vigoare in 5 octombrie se aplica tuturor care au dat proba teoretica dupa aceasta data, indiferent ca este pentru prima data, a doua oara, etc, asa ca ti se aplica si tie.
La proba practica va trebui sa faci dovada ca ai mai facut cel putin 6 ore de conducere, cu adeverinta luata de la scoala unde ai facut acele ore.

3 răspunsuri:
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Da,recomand sa il suni si pe instructorul tau sa il intrebi ca el e in tema cu legislatia la zi!

Răspuns utilizator avertizat
| elenaelena120 a răspuns:

Sotul meu a inceput incepul scoala din spusele lui daca pici practica mai faci cateva ore de condus dupa poti da din nou practica daca tu ai luat sala practica o poti da si de 2 ori daca ai picato eu asa stiu acum depinde poate nu se apica inca in totata tara legea noua laughing ROMANIA