| Cupă_Daniel_1992 a întrebat:

Bună ziua!
Soția mea a fost angajată cu contract pe perioade de determinată (două de câte 3 luni) și, ulterior, a intrat în risc maternal și mai apoi în concediu creștere copil.
Pentru a beneficia de acel spor de inserție, știu că trebuie să se întoarcă în câmpul muncii până la împlinirea celor 2 ani ai copilului.
Întrebarea mea este dacă soția mai poate fi primită la vechea firmă (firma Cucu), adică dacă eu sunt obligați să o reangajeze (repet, a avut contract pe perioada determinată) sau va trebuie să-și găsească de lucru în altă parte, ca să poată beneficia de acel spor.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vechea firma nu mai este obligata sa o primeasca, avand in vedere ca acel contract individual de munca pe perioada determinata a incetat.
Daca era CIM pe perioada nedeterminata ar fi fost obligati sa o primeasca, CIM fiind doar suspendat si nu incetat.
Poate vorbi sa o primeasca sau sa-si gaseasca alt loc de munca si va primi stimulentul de insertie.