| Çeliker_Arif_1996 a întrebat:

Bunaseara, as dori sa aflu daca, cum sa spun mai exact, urmez 2 facultati una la buget, cealalta la taxa. Daca as renunta la prima cu bugetul la anul si as avea medie pentru buget la cea de a 2-a pot, trece la cea din urma la buget, sau ma influenteaza in vreun mod prima facultate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de regulamentul celei de-a doua facultati.
In legislatie este prevazut doar ca se poate urma o singura facultate la buget si nu este prevazuta situatia descrisa de tine, asa ca fiecare facultate o poate interpreta cum vrea, respectiv ca ai putea urma in continuare la buget a doua facultate sau ca nu ai putea, trebuind sa ramai la taxa.