| gabrielgypps a întrebat:

Cam cat costa onorariile unui contabil pentru a tine contabilitatea unui I. F.
un magazin alimentar simplu aflat in incinta unei gari. adica nu am sute de produse si cine stie ce volum de vanzare zilnic.
vreau sa stiu cam cum merg preturile ca sa ma orientez daca mi se va cere mult sau daca e bine sa accept ofertele unor contabili.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Buna gabrielgypps,
Nu exista un tarif fix, fiecare contabil isi negociaza onorariul in functie de ce crede ca are de facut, precum si de cerere si oferta (daca cererea de servicii este mare va cere mai mult). In orice caz, la un magazin ca al tau, nu ar trebui sa ceara mai mult de 300 lei pe luna. Numai bine!

5 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Intre 200-300 ron pe luna la un astfel de magazin
de 50 de ron, cum zice Florin, nu am auzit niciodatastraight facestraight face

SUCCES

| florin752010 a răspuns:

50 Ron /luna, altii iau 100 RON / 3 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai casa de marcat? daca nu ai gasit putem sta de vb! eu sunt contabila...si nu jupoi oameni.

| bunicuta55 a răspuns:

Daca esti din bucuresti... ma ofer sa-ti tin contabilitatea... fara sa te jupoi!

| Hanabi a răspuns:

Buna! Vezi ce-ti ofera acest site - daca te intereseaza doar tarifele, uita-te in josul paginii http://www.contabilitate-audit.com/contabilitate-bucuresti.html. Fiind online, nu pierzi nimic!