| AlexDorinel a întrebat:

Când se vor numără voturile moțiunii de cenzura?

Stiu ca la ora 14 acum începe sa se voteze.

9 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Cui îi pasă?
Până în 2024 nu scapi de Câtzu!

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru AlexDorinel):

Na! M-am înșelat și eu o dată în viață!

| Alverto a răspuns:

Ce sa se numere? Jumarile din cămara lui Ponta?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Alverto):

In orice caz, Ponta ii cu 10 clase mai sus decat Citu.

| AC4S4 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

S-a degradat intreaga clasa politica. Daca prin anii 2000 aveam dezbateri pe teme serioase, astazi asistam la Ciolacu care vrea sa faca guvern singur in timp ce a luat 29% in alegeri, se lauda ca a pierdut 30% din primari si parlamentari si la Sosoaca care face pe clovnul in parlament.

Nu stiu cum Ponta poate fi mai presus, el sustinand ca intr-o tara normala (referire la China sau Rusia oare?) Citu si liberalii ar fi fost impuscati pentru dezertare.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AC4S4):

Politica mondiala o fac marile puteri. Vorba romaneasca: fa-te frate cu dracu' pana treci puntea.
Nu scoate din context. Nu il iubesc pe Ponta, deoarece de la el a plecat dezastrul pe care-l avem. De asemenea Ponta nu a zis ca cele doua tari sunt normale, ci este normal ca Romania sa aiba relatii economice cu acestea.

| AC4S4 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ma refeream la altceva. Ponta spunea ca liberalii ar fi fost impuscati intr-o tara normala pentru ca a renuntat Citu la mandatul de premier desemnat prin martie 2020.

Intr-o tara occidentala (Germania, Marea Britanie, SUA) sigur nu se intampla asta, de aia ma gandeam ca se referea la China sau Rusia.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AC4S4):

Tot ce se poate. Dar poate fi si o metafora.