| LinuTz a întrebat:

Care sunt diferentele dintre Romania si SUA?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

SUA e condusa de Federal Reserve Bank si Ben Barnanke,Romania de FMI,si doleantele lor.

SUA, in anumite privinte e mai corupta decat Romania.

Oamenii politici din SUA, in general, republicanii, sunt in mare proportie malefici.Monsanto,Agent Orange, functioneaza cu acordul SUA, 9/11 e fum in ochi, Razboiul Rece a fost nascut din orgoliile lor incomensurabile.

Americanii de rand sunt cateodata mai prosti decat Romanii.Noi avem serpi in burta copiilor,fantoma de la Medgidia,ei au Jersey Shore, familia Kardashian si alte molime.

Americanii ii au pe Stockton si Malone, noi pe fratii Costea.

Americanii au mai multi hipsteri, hipioate si insuportabili greenpeace-isti, dar iti vine sa ii calci pe cap la fel de mult ca cei din Romania.

Majoritatea copchilelor de sub 18 ani din America sunt proaste facute gramada, da' nici pustanii nu sun mai zdraveni.Am avut ocazia sa vorbesc cu unii,ba prin Skype,ba prin Omedgle,MSN,sau Chatroulette, si rar mi-a fost dat sa vad asa trepanatie pe capul unor oameni.

Americanii le au pe Nicki Minaj si Snooki, noi pe familia Zavoranu si modelele de carton.

Ei au douchebags si sluts, noi cocalari, si pitipoance.

Americanii au de vreo 50 de ori mai multi bani, ca stat, si ii cheltuie complet aiurea.(F-22, de exemplu)

Americanii au de vreo 15 ori mai multi bani,la nivelul oamenilor de rand,dar si ei ii cheltuie mai mult decat aiurea(Walmart,Home Depot,iPhone,iPad,bere scumpa ca dracu in USA-Coors si Budweiser sunt urine,health insurance)

Americanii il au pe John Steinbeck si Poe,noi pe Creanga si Bacovia. *facepalm*

Americanii, sunt in general o natie ce isi merita locul pe care il au, chiar daca sunt rednecks si biased patriots multi din ei, pe cand Romania trebuia rasa de pe planeta de mult timp, din considernte mentale si de razboi.Americanii au dus un razboi major la 20 de ani, chiar daca au pierdut unele din ele pe prostia conducatorilor(GHW Bush, Nixon, Madison) au ramas mereu pe pozitii, noi de 400 de ani n-am mai terminat un razboi de aceeasi parte in care am inceput, cu exceptia WW1.

Americanii ii iau pe Carlin,Maher sau Chris Rock,noi pe Bordea. *facepalm*

Americanii au semidoctismul acela cand vine vorba de valorea lor,overall, ca tara, care e extrem de ipocrita, nesincera si superficiala, macar noi ne recunoastem statutul de pielea cucului ca natie ne-evoluata spiritual si mental.

3 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Http://ribelalu.blogspot.com/2011/10/diferenta-dintre-sua-si-romania.html :))

*Avem limbi oficiale diferite.
*Romania se afla in Europa, SUA in America.
*Populatia (Romania are 20 de milioane, SUa 310 +).
*Densitatea (Romania are 80 pe km, Sua 34 pe km).
*Moneda (noi avem leul, americanii dolarul american).

| dmalexandru a răspuns:

Pai economia SUA este foarte diferita de economica RO

| Sora_Silvia_1966 a răspuns:

Americanii au doua partide iar noi, romanii, in 1990 am infiintat 80 de partide.