| miss_6576 a întrebat:

Care sunt modificarile noului cod rutier?
S-au modificat intrebarile sau raspunsurile de la politie? Am examen saptamana asta si eu am invatat codul din 2009.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa 2009 exista cateva modificari ale OUG 195/2002(Codul rutier), republicata in 2006, dar acestea nu sunt foarte multe. Nu exista un nou cod rutier. OUG 195/2002, actualizat, il gasesti pe portalul drpciv.ro. Regulamentul de aplicare nu a fost modificat. Succes si numai bine!

| AndyStyleFrizerie a răspuns:

Cel mai bine este sa inveti din CR 2011.
Si eu am sala pe 27.01. 2012...

Iti recomand site-ul drpciv.ro peste chestionare.si e-drpciv.ro.
Daca nu faci cel putin 24 acasa.e naspa...

SUCCES!

| axeldavid a răspuns:

Sunt multe modificari ia-ti codul rutier di 2011 daca dai si ai invatat bine cel din 2009 ai multe sanse sa pici