| Dragon01 a întrebat:

Cat se primeste amenda pentru traversare neregulamentara?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG 195/2002 amenda este de la 134 lei la 201 lei. Pentru minori limitele amenzii se reduc la jumatate, deci va fi de la 67 lei la 100, 50 lei. Daca se face plata in maximum 48 ore se plateste numai jumatate. Numai bine!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de politist, unii cer mult, altii putin sau chiar nimic.

| LaLaura a răspuns:

Bună
eu am primit de 2 ori. Pt prima dată a fost 50 lei (dacă plătești în 24 sau 48 - nu mai știu sigur - de ore se înjumătățește, adică 25), iar a 2-a oară 100 lei ( și tot așa, dacă plătești in 24-48 ore, se face 50 lei). Și am primit prin poștă, aviz, nea polițist a zis că-mi dă avertisment, dar na.

| Pisoiul a răspuns:

Un leu.S-au doi cat era?