| anonim_4396 a întrebat:

Cati dintre voi aveti un post de munca(cel putin 40 ore saptamanale), cati sunteti in somaj, cati sunteti cei care studiati si cati sunteti pensionari? Multumesc frumos.

22 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa inteleg ca, daca nu sunt 40 de ore/saptamana, nu se cheama serviciu/munca?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu sunt pensionara.

mlm
| mlm a răspuns:

Eu fac si servici si studiez.

| EUSIATIT a răspuns:

Ma incadrez in ultima categorie adica a pensionarilor, dragule daca faci o statistica nu ve i gasi prea multi in prima categorie...si in viitorul apropiat. vor fi .someri...ca doar nu avem nevoie de muncitori nu...

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Eu mai am de studiat, dar imi surade ideea unui job part-time... dar nu am gasit nimic interesant si de impartit pliante si alte alea m-am saturat vara asta...laughing

| pepe a răspuns:

Am două job-uri care îmi ocupă între 50 şi 110 de ore pe saptamana, ajung să lucrez câteodată şi 380 ore pe lună.

| Leea1234 a răspuns:

Off ZAZU...eu din fericire am serviciu...si lucrez mai mult de 40 de ore...si castig binisor...nu ma plang... dar alerg toata ziua de la un serviciu la celalalt...si asta ma oboseste mai mult ca munca in sine... dar unde gasesc mai bine!
una dintre dorintele mele este sa am un singur serviciu de 8 ore si sa nu mai "alerg"toata ziua, dar deocamdata ma multumesc si cu atat...altii nu il au nici asa!

| Dianna a răspuns:

Eu sunt la facultate si imi caut de munca crying.si nu gasesc mai nimic sad.

| Silvia a răspuns:

Eu sunt elevabig grin.

| mihaa a răspuns:

Eu sun pe liber din 1 decembrie 2008 adica nici somaj nimic, casnica

| albastrel a răspuns:

Studenta happy

| babydollella a răspuns:

Muncesc in fiecare zi cu doar un liber pe luna... 8 ore pe zi si in acelasi timp ma kinui cu facultatea la zi anul doi si e super greu, dar cel putin ma intretin singura si am tot timpul o ocupatie...nu ma mai gandesc la toate problemele care le am, desi as fi vrut ca la 20 de ani cat am eu sa mai fiu ink copil, dar...nu se poate...asa ca...mergem ma departe...

| adrian777 a răspuns:

Eu muncesc. Daca nu as munci, singurul lucru care l-as face e tot munca. Cine nu vrea sa munceasca nu munceste. De studiat avem toata viata la dispozitie, omul cat traieste invata, iar somer sper ca daca o sa ajung vreodata sa fiu, sa nu stau prea mult. Dauneaza grav sanatatii. Iar pensionar ...mai ramane de vazut pana atunci.

| Zodiac a răspuns:

Eu sunt inca in liceu..de la anul ma apuc de muncabig grin

| Mihaela_2782 a răspuns:

Eu sunt eleva cls a 8a big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ma incadrez in toate categoriile, castig premiul cel mare? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am un job care imi ocupa, stai sa ma gandesc, cam 10 ore pe zi, inclusiv sambata - 60 si ceva de ore pe saptamana, daca nu termin, mai lucrez si duminica cateva ore.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Somer cu acte in regula big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt incadrata si am 40-48 de ore pe saptamana... aveam inainte mai multe dar am schimbat locatia serviciului si fiind navetista nu mai pot sta asa de mult cum stateam inainte(ajungeam la 12 ore pe zi)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Faci cumva recensământul?
Bine, hai că-ți spun: sunt salariată (bugetară) și merg și la școală (postuniversitară).
Cu multă plăcere!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Munca si veselie.otelarie.torn otel incontinuu.

| liliana16 a răspuns:

Eu am si loc de munca, sunt si la Master anul II, sunt la servici si acasa(fac mancare, spal si tot ce face o gospodina) si mai am un job...acela de a raspunde la intrebarile voastre!
Deci sunt foarte ocupata!