| mocanueugennicky a întrebat:

Ce ajutoare sociale, de hrana sau de alocatie suplimentara poate primi un copil de 2 ani si o luna mama copilului neavind niciun venit.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista alocatia pentru sustinerea familiei, prevazuta de L.277/2010, doar ca suma este foarte mica, in cazul familiei monoparentale aceasta este de 50 lei pe luna. Numai bine!

1 răspuns:
| negru30 a răspuns:

Sa duca ingerasul la cresa sau gradinita - pentru ca nu mai stiu cum este acum- si mama sa se angajeze cred ca ar fi cel mai bine - daca vrei sa muncesti gasesti Nu cred ca poate sa creasca un copil din ce primeste de la stat