| PrecioussGirl a întrebat:

Ce carte pentru legislatia rutiera categoria B 2013 imi recomandati? Am observat ca sunt mai multe edituri si as vrea sa stiu care carte cuprinde tot ceea ce am nevoie pentru examen. Ma refer in mod special la cei care au dat anul acesta de permisul auto. Multumesc!

3 răspunsuri:
| InF3CT a răspuns:

Fii atent.

Toate cartile 2013 cuprind cam aceleasi informatii pentru ca atlfel nu ar fi in concordanta cu legislatia rutiera.
Prima oara studiaza putin ultima editura. Sau orice carte legislatie auto 2013. E buna si 2012. Documenteaza-te putin. Nu trebuie sa inveti ca pe 'Tatal nostru' doar sa ai habar. Dupa aia inregistreaza-te pe siteul http://www.drpciv.ro/info-portal/newAccount.do si urmeaza urmatorii pasi: Iti faci cont, te autentifici, Testare examen online. Foloseste Internet explorer. Si apuca-te de chestionare! Din toate chestionarele care le gasesti pe site-ul asta o sa le gasesti pe toate la examen. Este site-ul politiei.BAFTA!

| justU a răspuns:

In loc sa dai 40-45 de lei pe o carte mai bine descarci un PDF sau ai aici legislatia rutiera http://www.trafictube.ro/legislatie-rutiera/. Dupa ce ai citit legislatia iti recomand sa faci chestionare pe drpciv, deoarece sunt exact acele intrebari care sunt la "sala". Bafta!

| Ionut_Monea_1983 a răspuns:

Legislatia rutiera 2013 pe intelesul tuturor.