| crystyviper a întrebat:

Salut tpu..am citit art despre legislatia rutiera http://www.legislatia-rutiera.ro/permisul-de-conducere.r eg/ si am observat ca poti da de permis de la 16 ani pentru categoriile A1 si B1.Eu am 17 ani si as vrea sa dau de acum de permis, dar daca am luat categoria B1 cand implinesc 18 ani trebuie sa dau un examen pentru categoria B? dau funda...

Răspuns Câştigător
| мαяdυк a răspuns:

Asteapta sa implinesti 18 ani, atunci dai pentru B. daca dai acum pentru b1 la anul trebuie sa dai iar pentru b.B1 este o subcategorie

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, pentru fiecare categorie in parte trebuie sa dai examenele teoretic si practic, atunci cand ai varsta minima ceruta de respectiva categorie.