| Relu a întrebat:

Ce fac daca mi-am pierdut certificatul de nastere pierdut?

Răspuns Câştigător
| lost.in.rain a răspuns:

Dupa cum suna intrebarea, as zice ca la-i pierdut de 2 ori! Glumesc!
Trebuie sa mergi la primaria din localitatea in care te-ai nascut si ti se va elibera un alt certificat.

6 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Aaa...sa intelegem ca era deja pierdutrolling on the floor... daca tot era pierdut ce ne mai intrebi pe noi? du-te la primarie...

assiris
| assiris a răspuns:

Nu inteleg cum ti-ai PIERDUT un certificat de nastere PIERDUT?

| viorel2c a răspuns:

Sau daca esti mai mare te duci chiar tu si-ti elibereaza un duplicat.

doiny
| doiny a răspuns:

Se duce unul din parintii tai la primaria din localitatea in care te-ai nascut si o sa-i spuna ce are de facut pentru eliberearea altui certificat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PROBABIL E UN DUPLICAT, CEEA CE IN CAZUL CERTIFICATULUI DE NASTERE NU E CAZUL PENTRU CA SE POT FACE LA STAREA CIVILA DIN LOCALITATEA DE FIECARE DATA CAND E NEVOIE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lecitina si atentie happy