| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am pierdut certificatul de nastere

Răspuns Câştigător
| mihaela76 a răspuns:

Noul certificat de nastere il poti lua de la Starea Civila. Il declari pierdut pe celalalt si ti se da altul in baza unei taxe.

2 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, foarte simplu mergi la STAREA CIVILA la eliberari acte de nastere si pe baza unei cereri si dupa o taxa stabilita de ei nu stiu exact care este mai nou acum, ti se va elibera un alt certificat de nastere.Succes.

| Swabia a răspuns:

Si ce propui daca l-ai pierdut?! ...Stii o alta varianta, pe langa aceea de a merge la starea civila?!winking