| Morgan6431 a întrebat:

Ce inseamna cand o masina inmatriculata in Romania are actele expirate? Si cat ar costa reinnoirea lor?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Adica trebuie reinnoita asigurarea, inspectia tehnica (ITP), si platita rovinieta.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde despre ce acte este vorba. Daca este vorba de inmatriculare aceasta poate fi expirata doar daca s-a facut numai inmatricularea temporara (numere rosii), cea definitiva nu expira.
Celelalte acte - privind ITP, RCA, impozitul, rovinieta - expira dupa perioada valabilitatii.
Costul este in functie de masina, cel mai mult costa timbrul de mediu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate o masina inmatriculata temporar (cu nr rosii) ca o masina inmatriculata definitiv nu poate avea expirate decat itp si asigurarea