| tudorvolcano a întrebat:

Ce părere aveți despre acest videoclip?
https://youtu.be/dMSXjWNA17E

Dacă și agricultura se automatizează, la fel ca alte ocupații, nu ar trebui oare ca toți oamenii să beneficieze de acest progres tehnologic?
Consider că ar trebui să devină un drept fundamental accesul la alimente, și să fie ceva absolut gratuit, indiferent dacă cineva muncește sau nu.

Iarăși, tot omul trebuie să aibă dreptul la o parcelă de teren privat și la un acoperiș din beton, ca să nu-l plouă.
Pământul nu este creat de oameni, ar trebui oferit gratuit omului, indiferent dacă muncește sau nu.

3 răspunsuri:
| Sisiwieuc9 a răspuns:

Tu îți dai seama ca dacă faci asta omul nu o sa mai aiba de ce sa muncească, nu? Și, de asemenea, te întreb, grâul se va da la rație sau cum? Poate ca unii nu pot bea lapte, deci tu le dai laptele degeaba. Alții sunt vegani, deci tu le dai carnea degeaba. Deci despre ce naiba vorbim?

| BonciuTalent a răspuns:

Inseamna ca capsunile chiar se culeg singure? E PARADOX

| tudorvolcano explică (pentru BonciuTalent):

După ce te uiți la videoclipul care ți-l trimit acum, îmi dai tu răspunsul la întrebare:
https://youtu.be/M3SGScaShhw