| MariusRad a întrebat:

Ce preocupari exista astazi in lume pentru a proteja mediul? Ce state sau organizatii nationale si internationale sunt implicate mai mult in aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| trisha88 a răspuns:

Una din cele mai cunoscute organizatii este Green Peace.Din cate stiu se implica in protectia mediului (manifestarile pe care le-au facut impotriva centralelor atomice), lupta impotriva uciderii balenelor.Ca state stiu ca Germania e una din tarile cele mai preocupate de protectia mediului, ceea ce se vede si din faptul ca renunta la centralele atomice, e preocupata de sursele alternative de energie si de sanatatea padurilor.Cam atat stiu eu poate altii vor mai da raspunsuri care vor complete ce am scris eu.