| Street22 a întrebat:

Ce organizatii mai exista in lume,ca de exemplu: NATO,ONU, UE

6 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Fondul Internațional pentru Urgențe ale Copiilor al Națiunilor Unite (UNICEF)
UNESCO (Organizația Națiunilor Unite pentru Educație, Stiinta și Cultură, - United Nations Education, Science and Culture Organization)
Organizația pentru Securitate și Cooperare ȋn Europa (OSCE)
Organizaţia Cooperării Economice la Marea Neagră (OCEMN)
Procesul de Cooperare Dunăreană
Acordul de Liber Schimb Central-European (CEFTA)
Iniţiativa de Cooperare în Sud-Estul Europei (Southeast European Cooperative Initiative - SECI)
Procesul de Cooperare în Europa de Sud-Est (SEECP
Iniţiativa Central Europeană (ICE)
Consiliul Cooperării Regionale (Regional Cooperation Council - RCC)

| Alicezzz a răspuns:

ONG-organizatie neguvernamentala
Francmasoneria, Iluminatii, Hashshashin...

| user5493 a răspuns:

OMC(Organizatia moniala a comertului)
OMT(Organizatia mondiala a turismului)

| user5493 a răspuns:

Plus Unicef si UNESCO.

| asasunteucesafaci a răspuns:

U.N.E.S.C.O.