| alexxx_3182 a întrebat:

Ce regim politic i s'ar potrivi romaniei, pentru a iesi din criza si ar reveni la ceea ce a fost in perioada interbelica?

Răspuns Câştigător
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Cred ca solutia ar fi sa declaram razboi Statelor Unite. poate in felul asta ne vor cuceri si vom ajunge si noi ca un fel de al 52-lea stat. Un fel de Alaska

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Romania n-are leac in urmatorii 50 de ani.Imbunatatirile vor veni sporadic si cu tzaraita. Mira

| anonim a răspuns:

Dictatura militara.

| Dl.Inginer a răspuns:

Ar functiona cred bine monarhia constitutionala dupa modelul englezwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

VADIM

| lory22 a răspuns:

Un nou Vlad Tepes