| LisaJulie a întrebat:

Ce s-ar intampla daca toți politicienii din lume ar dispărea într-o zi?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Haos.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ar prelua puterea preotii... fiindca au deja putere peste enoriasi si-i manipuleaza cum doresc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar aparea altii

| dullcat a răspuns:

Lumea ar deveni o adevarata utopie/distopie, in functie de directia din care privesti.

| Hyperion7 a răspuns:

N-ar mai avea cine sa doarmă în parlament

| LordCristobal a răspuns:

Ar aparea alti politicieni.
Practic, e imposibil ca un grup de oameni sa nu aiba un conducator. Oamenilor intodeauna le place sa traiasca intr-un mediu unde predomina ordinea si linistea.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Haos. În 5 ani trecem la calendarul epocii de piatră

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fii alte razboaie
Ar fii haos
Nu ar exista parlament
Nu ar fi democratie
Ar fi dictatura sau rege
Ar fii evul mediu...

| DovleacTurbat a răspuns:

Ăștia cu haos: politicienii, patrulează pe străzi? Tot ei condamnă infractorii?
Răspuns: cele mai curate și corecte ore de la apariția speciei umane pe Terra laughing))