| Mihai_Barbu_1996_2KSX a întrebat:

Ce se intampla daca am plecat de la locul de munca, am muncit part time intr-un loc si am semnat un contract unde salariul era de 1.000 lei doar ca la sfarsitul lunii am avut surpriza sa fie doar 450 lei. Am vorbit cu seful si asta a fost salariu cu toate taxele si chestiile care imi raman.
In contract scria ca dupa demisie sau concediere sa mai raman 20 zile, doar ca in astea 20 de zile nu vreau sa mai muncesc in asemenea loc pe acest salariu. Ce se poate intampla daca nu ma mai duc deloc?

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Daca ai avut contract si nu indeplinesti clauzele te poate concedia. Nu stiu ce vechime ai, dar nu o sa-ti dea actele de incheiare a contractului, adica pierzi vechimea respectiva. Cel mai bine e sa te intelegi cu el si sa pleci prin demisie, nemaifacand acele 20 zile.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce scria pe contract? 1000 ron brut sau net?

Răspuns utilizator avertizat