| Ioam a întrebat:

Ce se întâmplă dacă vorbești un preot de rău fără acordul lui?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hmm, adica pesupunem ca ar putea sa iti dea acordul sa il vorbesti de rau?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poate da in judecata, pe cale civila, in baza raspunderii delictuale, pentru afectarea dreptului la demnitate sau la viata privata, dupa caz.

| LisaJulie a răspuns:

Nimic! Dar bârfa în general nu prea e sănătoasă

| Cerb9io a răspuns (pentru suntserios):

Da dacă îl întrebi „Popă, pot să te vorbesc de rău?".

| Declopogiani a răspuns (pentru suntserios):

Și poate să zică da?

| LarcerGHORANCH a răspuns (pentru suntserios):

Eu l-am vorbit.

| Borza5carsugiu a răspuns (pentru Ioandelasal):

Și îmi poate da acordul să îl vorbesc de rău?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Borza5carsugiu):

Chiar crezi ca-i tampit ori tu esti tralala?

| concilioul a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dacă îl întreb „Preot, am voie să te vorbesc de rău?". Poate să răspundă cu da?

| Loifvjo a răspuns (pentru Ioandelasal):

Și ce sancțiuni pot să primesc pentru afectarea dreptului la demnitate și la viața privată?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Loifvjo):

Sa platesti o suma de bani drept daune morale.

| Loifvjo a răspuns (pentru Ioandelasal):

Și ar trebui să-mi citezi prevederile.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Loifvjo):

Se pare ca nu intelegi de vorba buna, ti-am spus la o intrebare ca nu-ti mai raspund si totusi am trecut peste asta.
Esti un troll, cu nu stiu cate conturi facute in scurt timp, nu respecti regulile TPU si apoi intrebi de ce iti sunt sterse conturile.
Si cu asta chiar am terminat.

| Loifvjo a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dar eu încerc să rămân la un singur cont și tot mi-l suspendă administratorul.