| deea2sabau a întrebat:

Cei cu numele de famile la fel, mai trebuie sa-fi faca acte daca se casatoresc? laughing

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se face certificatul de casatorie, alte acte, cum sunt cartea de identitate, permisul de conducere, pasaport, etc nu este nevoie sa le schimbe, daca nu-si schimba numele de familie. Ar trebui preschimbate unele, cum este CI, daca isi schimba domiciliul.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal.Cum dovedesti ca esti casatorit? Nu are treaba numele cu actul.

| neutrino a răspuns:

Da, nu numele, ci actul legalizeaza casatoria!

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai da, pentru ca trebuie sa existe certificat de casatorie. Eu sunt in siatuatia asta, dar inca nu am ajuns acolo, insa facem destule glume pe seama astahee hee