| LisaJulie a întrebat:

Cine credeti ca va fi viitorul presedinte al Romaniei si de ce?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ales sau 'decis' de UE?
Oricat s-ar stradui unii si altii sa imi spuna ca asupra votului nimeni nu se poate implica, tin sa-i anunt contrariul, publicitatea face oamenii sa voteze, deci conteaza 'spatele' candidatilor!
Numai vorbim de jocurile de culise care se fac!

Pentru cei care vi-l doriti atat de mult pe Mircea Geona, poate va aduceti aminte cu mult inainte ca existau "zvonuri" care il propuneau pe el la presidentie si/sau pe Codruta Kovesi, deci am dreptate chiar pe acest argument al teoriei "fara foc nu iese fum", ca mircea gioana vine "impus" aici!
Sper sa nu iasa el, ca am avut deja o marioneta 2 mandate, papusa unor puteri cu interese aici! Un meltean...
Nu am nimic cu UE si cu libertatea, dar in granitele tarii noastre ne trebuie un presedinte pentru Romania si pe loc secund pentru UE, in ultimii ani a fost unul strict pro UE si nici pe loc secund pro patrie! daca vine unul care este cap plecat fata de Occident vom fi ca si pana acum.
Pot sa zic si preferinta mea si anume Ciolacu, dar nu inseamna ca acesta este cel mai cel, este doar ce as alege eu subiectiv!

| LisaJulie explică (pentru Simpatic):

Da! Ai dreptate, majoritatea alegerilor au fost fraudate/ măsluite

| Simpatic a răspuns (pentru LisaJulie):

Probabil! dar nu se pot demonstra aceste lucruri, daca stai si te gandesti in tari precum Austria, Canada, Estonia, Franța, Germania, Japonia existat si votul electronic etc oare cat de corect se joaca si acolo? happy
in fine, mereu vor exista suspiciuni cand vine vorba de sistemul de votare, pentru ca foarte multi membri ai unor partide au nevoie sa iasa particul lor de aceea fac tot felul de magarii sa iasa un anume candidat, un anume primar, un anume presedinte etc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din păcate probabil Ciolacu.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cred ca Mircea Geoana. Nu ca imi doresc eu sau ceva (stiu politica fix cat stie fizica nucleara) dar se pare ca e favoritul multora. Si e si o prezenta mai veche care nu prea a starnit controverse pana acum

| Lupică27 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Acu sincer, fara caterinca, Mircea Geoana pare o idee mai buna decat majoritatea celor care candideaza acum.
Daca m-ai fi intrebat pe mine personal eu il puneam tot be Basescu dar nu mai candideaza si oricum e prea batran.