| Adellee a întrebat:

Cine stie sigur cand a realizat Mihai Viteazul Unirea celor trei tari?

Răspuns Câştigător
| CossMii a răspuns:

Domnia sa (1593-1601), prin evenimentele care au avut loc, cunoaste doua perioade distincte – dar strâns legate între ele : lupta de eliberare de sub dominatia otomana (1594-1598), respectiv unirea politica a celor trei tari române (1599-1601). Funda?:*

8 răspunsuri:
| Dobitoc a răspuns:

A realizat in 1600!

| Myuu a răspuns:

Mihai Viteazul a unit cele 3 tari pentru o perioada scurta in 1600 si apoi a unit Alexandru Ioan Cuza toate cele 3 tari.

| dyanna0609 a răspuns:

1600. asa ne-a spus la scoala:d iar in 1601 a fost omoratlove struck

| dyanna0609 a răspuns:

1600 asa ne-a spus la scoalalaughing ca in 1601 a fost omorat:d
funda?

| Geo14 a răspuns:

In 1600 am avut eu la teza la istorie si am facut bine.In anul 1600 pentru ca 1601 a fost ucis pe campia turzii din ordinele generalului basta si in anul 1599 a avut loc batalia de la selimbar daca nu ma insel deci in anul 1600 a realizat unirea celor 3 tari.

| FetitSa a răspuns:

In 1600hee hee

| mynna27 a răspuns:

Parca in 1600 :d:d; d

| DanDannn a răspuns: