| Ion2019 a întrebat:

Cine stie un laborator poligraf in Tg Mures?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nimeni nu poate fi silit sa se supuna testarii cu poligraful, plus ca nu este o dovada a vinovatiei sau nevinovatiei.

Daca ati concedia un angajat in urma testului poligraf, va poate face plangere la ITM si da in judecata. Aveti sanse mari sa pierdeti procesul si sa fiti sanctionat de Inspectia Muncii.

| Ion2019 explică (pentru doctorandus):

Faza e ca am un prieten care e aczuat pe nedrept si voiam sa il ajut si sa demonstreze ca spune adevarul si ca nu e vinovat de unele fapte de care e acuzat.