| LanguageMaster a întrebat:

Credeți că ar trebui interzise prin lege practicarea sporturilor dure (kickbox, box sau MMA) de către tinerii sub 18 ani?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Sub 14 ani, poate.
Performanta se poate face numai daca lucrezi puternic, din tinerete.
Totodata, la aceste sporturi (si nu numai), prima data se invata ETICA sportului, adica ce- si cand ai voie si cand nu.
Sa nu uitam ca, sunt multe alte sporturi mai periculoase, care se invata de la varsta mici (chiar si fotbalul sau inotul). Dar, respectand regulile, pericolul scade semnificativ.